GOOGLE+ KAPANIYOR

Google+ Nisan 2019 kişisel hesaplara kapanıyor

Google+ Aralık 2018 yılındaki düşük kullanımından ve tüketicilerin beklentisini karşılayamamasından dolayı kapanıyor. 2 Nisan da herkesin bilgiler yavaş yavaş silinmeye başlıcak. Açıkcası benimde severek kullandığım bir platformdu ama istedikleri yere getiremedikleri için kapatıyorlar. Ve google+’ ınızda değerli bir şey varsa bu içerikleri indirmenize izin veriliyor yani elinizi çabuk tutup verilerinizi indirebilirsiniz. 2 milyardan fazla kişini kullandığı bu platform dediğimiz gibi artık kişisel hesaplara kapanıyor ancak şirketlere özel olarak hala hizmet verebilecekmiş. Google ”Kullanıcıların yüzde 90 ı sitede 5 saniye geçirmeden çıkıyor ” dedi ve bunu sebep göstersede asıl olayın 8 ay önce gerçekleşen güvenlik hataları ve açıklığı nediyle kapandığı bilgisi geldi. Bu yüzdende kapatma kararı vermişler. Google aslında google plus ı bir facebook ve twitter gibi olmasını istiyordu. Aslında bunu böyle kullananlarda vardı bir çok haber kanalı bu platformda haberlerini paylaşıyordu. Ben bile kullanıyordum beni de üzdü google plus ın kapanması. Özel bilgilerin başka kişilerin eline geçmiş olan kişilerin sayısı yaklaşık 500 bin – 550 bin olarak belirtildi. Bu gerçekten hiç azımsancak bir sayı olmadığı için çok da yanlış karar vermemişler. Üstelik bazı sitelerde ve oyunlarda google plus ile giriş butonunu kullanıyorsanız artık bu buton pasif hale getirilecekmiş.


Google plus ı başka sitelerde yorum kullanmak için kullanıyorsanız

Blogger da bu özellik 4 Şubat, Diğer sitelerden ise 7 Mart’ta kaldıralacak. Bir de google plus hesapınız üzeriniden yaptığınız tüm yorumlarda 2 Nisan 2019 da sitelerden silinicek. Bu biraz kötü oldu özellikle site sahipleri ( bende dahil ) üzülecekler. Neyseki siz değerli okuyucular bizlere yine yorum yaparsınız demi ? :D.

Google Plus ‘ da Bir Topluluk Sahibi İseniz.

Google plus da moderatör yada bir topluluk sahibi iseniz içeriklerinizi indirebilirsiniz. Ama bu Mart 2019 dan itibaren bütün topluluk yazılarınız fotoğraf ve metinler için mevcut olarak.

4 Şubattan itibaren de yeni bir google plus hesabı açamayacaksınız.

G Suite Müşterisiseniz

G suite hesaplarındaki google plus lar durucakmış onlara erişilebilicekmiş

En son olarak ise google+ yardım da paylaştıkları makalenin sonunda sizlere şöyle bir şey demiş

Google+ ekibi olarak, Google+ böyle özel bir yer haline getirdiğiniz sizlere teşekkür ederiz. Google+’yı evleri gibi benimseyen yetenekli sanatçılardan, topluluk oluşturucularından ve fikir liderlerinden oluşan gruba minnettarız. Tutkunuz ve azminiz olmadan bunu başaramazdık.

Güle güle google+ seni özleyeceğiz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s